:::: MENU ::::

Liceum Ogólnokształcące nr XLIV im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie

XLIV Liceum Ogólnokształcące
im. ks. Stanisława Konarskiego
w Krakowie

  • 23/11/2018
Informacja

Finał konkursu wiedzy o historii Lwowa

W dniu 23 listopada w dzień po 100-nej rocznicy zakończonych zwycięskich walk z Ukraińcami o Lwów odbył się w gmachu PTG „Sokół” w Krakowie finał konkursu Wiedzy o „Historii Lwowa” zorganizowanego przez PTG „Sokół Macierz-Lwów”.

W finałowej części wzięło udział 11 uczniów z 6 szkół z Małopolski w tym drużyna z naszego Liceum XLIV LO. Komisja Konkursowa w składzie: A. Macedoński, A. Pawłowski, M. Spórna (II LO im. J. Sobieskiego) i przewodniczący M. Choiński (XLIV LO im. ks. St. Konarskiego) przyznała I miejsce – Bartłomiejowi Łukasiewiczowi z Lanckorony, II miejsce – Horstowi Heidhoffowi z XLIV LO, III miejsce – Jadwidze Surułło – XLIV LO, IV miejsce – Natalii Kasiarz z Lanckorony, V miejsce – Jakubowi Misce z Lanckorony, pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe krakowskiego Wydawnictwa „Biały Kruk” i słodycze firmy „Wawel”.

Patronat honorowy nad konkursem objęła Małopolska Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak, która zaszczyciła nas swoją obecnością.

Uroczystość zakończenia konkursu została okraszona krótkimi występami artystycznymi: Chóru z I LO im. B. Nowodworskiego pod kierunkiem prof. Ryszarda Źróbka i Pani Jagi Wrońskiej – artystki scen krakowskich.

Na zakończenie odbył się godzinny wykład Pana Tomasza Kuby Kozłowskiego z Warszawskiego Domu Spotkań z Historią – wybitnego znawcy tematów Kresowych, a przede wszystkim pasjonata historii Lwowa i jego roli w historii Polski przełomu XIX i XX wieku – to była prawdziwa wisienka na torcie.

Świadkami tego wszystkiego było ponad 400 uczniów XLIV LO z ul. Bernardyńskiej.