• 02/10/2019

Przekazanie sztandaru

27 września 2019 roku odbyła się uroczystość nadania sztandaru naszemu liceum.
Cała społeczność szkoły uczestniczyła w Mszy Świętej w Katedrze Wawelskiej, podczas której poświęcono sztandar ufundowany przez Radę Rodziców. Następnie wszyscy wzięli udział w oficjalnym przekazaniu sztandaru na ręce Dyrektora Szkoły, które odbyło się w budynku Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Ważnym punktem było także ślubowanie uczniów klas pierwszych. Część oficjalną zakończyły rozmowy z dawnymi nauczycielami, uczniami i rodzicami o ich wspomnieniach związanych ze szkołą przy ulicy Bernardyńskiej. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwali Pani Anna Rutka, Pani Marta Stec, ks. Marcin Kostka i Pan Dominik Borowski. Sztandar szkoły został zaprojektowany przez Pana Michała Sąsiadka.
Po części oficjalnej można było obejrzeć wystawę o historii naszej szkoły przygotowaną przez Pana Zbigniewa Rybę.

tekst: D. Borowski
zdjęcia: Z. Ryba