w Krakowie

• 09/03/2020
Informacja

Sukces naszych snowboardzistek

W środę, 26 lutego 2020 r. w Kompleksie Beskid, w miejscowości Spytkowice, rozegrana została Licealiada Województwa Małopolskiego w Snowboardzie Dziewcząt i Chłopców. Absolutną dominację w Krakowie, w drużynowej jeździe na desce, w roku szkolnym 2019/2020 potwierdziły uczennice Naszego Liceum, które tydzień temu w składzie Weronika Bodzoń II C, Wiktoria Koprowska III B i Barbara Wójcik III B wywalczyły tytuł Drużynowego Mistrza Miasta Krakowa. Ekipa dziewcząt w komplecie awansowała do finałowego przejazdu zajmując indywidualnie miejsca w pierwszej piętnastce najlepszych snowboardzistek z Małopolski po pierwszym przejeździe. Sumując czasy dwóch przejazdów i miejsca poszczególnych dziewcząt, które znalazły się w finale okazało się, że drużyna dziewcząt z XLIV LO w Krakowie zajęła ostatecznie 3 miejsce. Była to najlepsza drużyna z Krakowa, a wyprzedziły nas tylko – zajmując pierwsze miejsce –  dziewczęta z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem oraz dziewczyny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Targu, które musiały zadowolić się drugą lokatą. Warto podkreślić, że wśród dziewcząt rywalizowało ze sobą 18 drużyn z Krakowa, Nowego Sącza, Zakopanego, Nowego Targu, Kęt, Rabki i Olkusza.

Jedynym reprezentantem drużyny chłopców z Naszego Liceum był Andrzej Darowski II A, który swoimi dwoma przejazdami (również znalazł się wśród 15 najlepszych snowboardzistów w Małopolsce) zajął ostatecznie 10 miejsce spośród 22 startujących drużyn z Nowego Sącza, Nowego Targu, Oświęcimia, Kęt, Rabki, Krakowa, Olkusza, Zakopanego i Andrychowa. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z I LO w Rabce, drugie drużyna Zespołu Szkół Technicznych i Placówek z Nowego Targu a trzecie miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół Łączności w Krakowie.

JESZCZE RAZ SERDECZNE GRATULUJEMY WSZYSTKIM NASZYM SNOWBOARDZISTKOM I SNOWBOARDZISTOM!