W dniu 12 maja 2023 roku na Politechnice Krakowskiej przy ul. Warszawskiej w auli „Działownia” uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszego Liceum w liczbie blisko 330-tu /czwartoklasiści pisali rozszerzoną matematykę/ uczestniczyli w wykładzie Pana Tomasza Kuby Kozłowskiego pracownika dydaktycznego „Domu Spotkań z Historią” w Warszawie. Wykład zatytułowany „Obok Orła znak Pogoni” poświęcony był wielu aspektom Powstania Styczniowego, min. budowaniu jednego społeczeństwa zniewolonej Rzeczpospolitej – trzech narodów.
Było to już kolejne świetne spotkanie z Panem T. K. Kozłowskim, znawcą i pasjonatem kresowego dziedzictwa Rzeczpospolitej.



