• 13/11/2017

99. rocznica odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada spotkaliśmy się na sali gimnastycznej naszej szkoły, aby świętować 99. rocznicę odzyskania Niepodległości. 11 listopada 1918 roku Polska po 123. latach niewoli stała się samodzielnym państwem. Odzyskane ziemie zaborów: pruskiego, rosyjskiego, austriackiego na powrót zrosły się w jedną całość. Marzenia Polaków o niepodległości po latach walki z germanizacją i rusyfikacją nareszcie się ziściły.  Nasze świętowanie rozpoczęliśmy odśpiewaniem Hymnu państwowego. Następnie przez część wykładową poprowadził nas pan prof. Marek Choiński – wysłuchaliśmy 4  referatów przygotowanych przez naszych kolegów z klas gimnazjalnych i licealnych. W atmosferę świętowania wprowadził nas swoim przemówieniem pan dyrektor Mariusz Graniczna. Na zakończenie wspólnie z Zofią Ryś, Aleksandrą Skórnicką i Dawidem Ziębą – uczniami klasy I c – śpiewaliśmy pieśni.