:::: MENU ::::

Liceum Ogólnokształcące nr XLIV im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie

XLIV Liceum Ogólnokształcące
im. ks. Stanisława Konarskiego
w Krakowie

Kategoria: / Informacja

Informacja

We wtorek, 26 listopada Uczniowie klasy III C uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Domu Pomocy Społecznej wspierającymi ludzi w kryzysie psychicznym. W ramach doradztwa zawodowego młodzi humaniści mogli poznać z bliska pracę psychoterapeuty i pracownika socjalnego.
Niezmiernie cenne spotkanie.

Informacja

Jak co roku rozpoczęły się wyjścia na lekcje muzealne na Wawelu i w Muzeum Narodowym. W dniach 19-20 listopada klasy I A i III E uczestniczyły w zajęciach o renesansie i sztuce II połowy XIX wieku.

Informacja

W dniu 18.11 w budynku IZP przy ul. Skawińskiej 8 klasa I C wzięła udział w wykładzie „Być czy nie być liderem?”. Prowadzącym spotkanie był dr Marcin Kautsch.

Klasa spędziła bardzo dobrze czas wybierając spośród siebie lidera i dowiadując się o podziałach kompetencji w zespole.

Bardzo dziękujemy.

Informacja
Uczniowie z klasy III B uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii UJ. Kolejny raz przeprowadzali doświadczenia w ramach projektu  edukacyjnego „Odkrywaj z nami chemię”, który jest finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczniowie wykonywali doświadczenia z reakcjami utleniania – redukcji, badali właściwości związków chemicznych pierwiastków z bloku d.  Młodzi laboranci bardzo dobrze zidentyfikowali wodne roztwory substancji, a także wykonali miareczkowanie -manganometrię. Każdy uczeń dostał zaliczenie po poprawnym uzupełnieniu obserwacji, równań reakcji oraz obliczeniu stężenia.
Dziękujemy za zorganizowanie zajęć.

Informacja

Uczniowie klasy  III B przeprowadzali doświadczenia chemiczne z emulsjami i emulgatorami na Wydziale Chemii UJ. Spotkanie odbyło się w ramach projektu edukacyjnego ,,Odkrywaj z nami chemię”, który jest finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Każdy uczeń wykonał 3 ćwiczenia laboratoryjne: badanie trwałości różnych emulsji, badanie wpływu emulgatorów na trwałość różnych emulsji. Uczniowie sporządzili krem nawilżający o zapachu różanym, który wykorzystają do pielęgnacji skóry. Dziękujemy za zorganizowanie zajęć laboratoryjnych i czekamy na kolejne spotkanie na Wydziale Chemii UJ.

Informacja

W dniu 19.08.2024 uczniowie klas II E i II A pod opieką pani prof. Korzec i pani prof. Babut udali się na wystawę pt. Kaplica Sykstyńska – w ciągu 90 min mieliśmy możliwość poznania historii powstawania kaplicy – obejrzenia w najmniejszym detalu każdego jej fragmentu  – a w sali imersyjnej, w której wirtualnie odtworzono wnętrze kaplicy, poczuć się, jakbyśmy byli tam naprawdę.

Informacja

W dniach 11-13 września 2024 r., w Krakowie w murach Pałacu Potockich odbywa się Finał 35. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Młodzieży oraz Programu pisarskiego. Wydarzenie kulturalne to wynik współpracy trzech instytucji – Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Teatru Groteska oraz Teatru Ludowego w Krakowie.
W pierwszy dzień finału, na specjalne zaproszenie Teatru Groteska, członkowie Zespołu Teatralnego naszej szkoły mieli okazję obejrzenia dramatu nagrodzonego w Konkursie pt. DWA formie czytania performatywnego przygotowanego przez profesjonalny zespół aktorski oraz osobę reżyserującą. Po spektaklu odbyło się krótkie spotkanie z autorem tekstu.
Każdy wyszedł zadowolony czy to z wysłuchania sztuki, czy ze wspólnie spędzonego czasu.

Informacja

W dniu 5.09.2024 klasy II A i II E pod opieką pań wychowawczyń udały się na multisensoryczną wystawę poświęconą holenderskiemu malarzowi postimpresjonistycznemu Van Gogh’owi. Wystawa zachwyciła wszystkich swoją nowoczesną formą przekazu Informacji.

Informacja

Strony:1...6789101112...56