• 27/02/2020

Charytatywna Akcja Misyjna „Wyślij Pączka do Afryki 2020”

W dniach 17 i 25 lutego br. w naszym Liceum odbyła się akcja misyjna „Wyślij Pączka do Afryki”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia, które ma obecnie zasięg ogólnopolski jest o. Benedykt Pączka, OFM Cap, misjonarz posługujący w Republice Środkowej Afryki. Przez dwa dni karnawałowe można było nabywać w specjalnie przygotowanym stoisku „afrykańskie pączki i ciastka”. Akcja zakończyła się bardzo pomyślnie, gdyż na konto Fundacji „Kapucyni i Misje” wysłano od nas 1500 złotych. Wspomogliśmy m.in. kształcenie dzieci i młodzieży, posiłki, opiekę medyczną, budowę szkół i studni głębinowych. Staropolskie „Bóg zapłać” składamy Cukierni „LUPA” z Krakowa – Skotnik, która podarowała na akcję 200 pączków i Cukierni „Ciasteczko” z Krakowa – Woli Duchackiej za ofiarowanie 150 ciastek. Na koniec serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej naszego Liceum, która wsparła tę szlachetną inicjatywę poprzez organizację, pomoc, rozprowadzenie i nabycie słodkości.