• 25/10/2018

Duma i Radość

W dniu 19.10.2018 r. uczniowie klas I C i II C, wraz z tysiącami uczniów ze szkół całego województwa, wzięli udział w zorganizowanym przez Małopolskie Kuratorium Oświaty „Widowisku Dumy i Radości” w parku Jordana. Po Mszy Świętej, odprawionej przed katedrą na Wawelu przez metropolitę krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego, kilkutysięczny pochód młodzieży przeszedł ul. Grodzką na Rynek Główny i dalej ul. Piłsudskiego i al. 3 Maja do parku Jordana. Przemarsz poprowadził konno mjr Włodzimierz Wowa-Brodecki. Przybyłych uczniów przywitała wszystkich małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Na scenie występowały zespoły i orkiestry małopolskich szkół. Uczniowie mogli też zapoznać się z wystawą o Ojcach Niepodległości, przygotowaną przez krakowski oddział IPN. Na zgłodniałych czekała gorąca grochówka i kapuśniak.