• 01/09/2017

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w LO XLIV i Gimnazjum nr 1

4 września 2017 roku miała miejsce wyjątkowa inauguracja roku szkolnego, jako że po raz pierwszy w progi naszej Szkoły weszła młodzież licealna.  Uroczyście powitał ją  i otworzył rok szkolny 2017/2018  dyrektor Szkoły Mariusz Graniczka. Po wystąpieniu pana dyrektora głos zabrali zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: ks. Infułat Jerzy Bryła, pan Michał Niezabitowski – dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz pan Leszek Sosnowski – Prezes Krakowskiej Oficyny Wydawniczej Biały Kruk. Następnie wspólnota uczniów i nauczycieli  szkół liceum i gimnazjum uczestniczyła we Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła.  Po nabożeństwie nowy rok szkolny zainaugurowali uczniowie klas 2. i 3. gimnazjum, natomiast klasy 1. LO uczestniczyły w teście kwalifikacyjnym z języka angielskiego.