• 02/12/2019

Koncert patriotyczny w Sokole i Msza św. u Sióstr Sercanek

W dniu 28 listopada br. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w Koncercie pieśni patriotycznych i religijnych. W koncercie brała  czynny udział m.in. nasza schola szkolna. Młodzież wraz z nauczycielami wzięła również udział w prelekcji Małopolskiej Kurator Oświaty Barbary Nowak na temat Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Ostatnim punktem spotkania było uczestnictwo w Uroczystej Mszy św. w kościele rektoralnym Sióstr Sercanek. W Liturgii uczestniczyła delegacja wraz pocztem sztandarowym XLIV LO im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie, przedstawiciele 1 Krakowskiej Drużyny Harcerskiej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich HRP. Uroczystości kościelne uświetniła swoim śpiewem nasza młodzież zrzeszona w scholi szkolnej, oraz  rozbudowana asysta liturgiczna w skład której weszli nasi uczniowie – ministranci.  Na zakończenie Eucharystii poświęcono poczet sztandarowy Instytutu Religijno- Patriotycznego św. Józefa Sebastiana Pelczara – Iskra Bożego Serca i Maryi.