• 03/12/2018

LEKCJE Z ZUS

Nasza szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”, pilotowanym  przez Minister  Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Panią Elżbietę Rafalską oraz Prezes Zakładu Ubezpieczeń, Panią prof. dr hab. Gertrudę Uścińską. Program połączony jest z olimpiadą „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, w której biorą udział nasi uczniowie. Jest to projekt, który powstał aby budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

Dlaczego jest to tematyka, która zasługuje na zainteresowanie?

Przede wszystkim dlatego, że nasi absolwenci niebawem wkroczą na rynek pracy, a wiedza z zakresu ubezpieczeń społecznych będzie im pomocna, niezależnie od formy i kierunku obranego przez nich w przyszłym życiu zawodowym.

Pierwsze zajęcia z tego cyklu, poprowadzone przez przedstawiciela ZUS, w których uczestniczyli uczniowie z klasy II D, odbyły się w listopadzie 2018 r. Uczniowie klasy II D uczestniczyli również w szkolnym etapie olimpiady, a troje przedstawicieli tej klasy: Alicja Orłowicz, Kinga Matoga oraz Filip Koniuszewski, zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 15 marca 2019 r. – GRATULACJE!