• 28/01/2019

Obóz Narciarski Civetta 2019

Tradycją naszej szkoły jest od wielu lat organizacja w pierwszym tygodniu zimowych ferii obozu narciarskiego w atrakcyjnym ośrodku sportów zimowych. W tym roku już po raz siódmy w organizacji obozu pomagało nam Biuro Podróży ANTAVIA. Wyjechaliśmy z Krakowa wieczorem  11 stycznia, by po 6 dniach spędzonych na śniegu wrócić do domu wieczorem 19 stycznia. Mieszkaliśmy w Domu Wakacyjnym Casa Alpina, położonym na wysokości 1450 m n.p.m. w malowniczej wiosce Santa Fosca.

Do znakomitej pogody dopasowała się kuchnia, co sprawiło, że humory wszystkim dopisywały. Włosi, jak to mają w zwyczaju, starannie przygotowywali trasy i rano mogliśmy odbywać pierwsze jazdy po świeżym „sztruksie”.

W obozie uczestniczyło 29. uczniów naszej szkoły, którzy pozostawali pod opieką Barbary Szymańskiej, Leszka Wojnara i Sławomira Sałai. Cała grupa miała w czym wybierać, bo Civetta oferuje łącznie 80 km tras. Analiza skipasów wykazała, że łącznie przez 6 dni pokonali na nartach około 200 km.

Najważniejsze jednak jest to, że obyło się bez wypadków i ani razu nie mieliśmy potrzeby korzystania z pomocy lekarskiej. Obóz był ze wszech miar udany. Niestety, po kilku dniach trzeba było wracać. Zabraliśmy ze sobą cudowne wspomnienia i niezapomniane, bajkowe widoki.