• 21/09/2021

Obóz naukowy w Białym Dunajcu

Między 15 a 18 września klasy II B i II C uczestniczyły w obozie naukowym w Dunajeckim Dworku w Białym Dunajcu. Uczniowie mogli poza murami szkolnymi pogłębiać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności. W czasie wyjazdu odbywały się warsztaty ekologiczne prowadzone przez doktor Małgorzatę Krzeczkowską, pracowniczkę naukową Wydziału Chemii UJ. Pani doktor przeprowadziła również fascynujące laboratoria chemiczne dla klasy II B. Uczniowie tej klasy uczyli się, jak należy zaplanować eksperyment chemiczny oraz jak przeprowadzić badania i je potem opisać. Mogli też poćwiczyć umiejętności rozwiązywania zadań podczas zajęć chemii prowadzonych przez Elżbietę Korzeniak. W tym czasie uczniowie klasy II C brali udział w warsztatach przybliżających zagadnienia z teorii mediów, szczególnie komiksu. Na koniec zajęć uczniowie mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami podczas tworzenia własnej historii obrazkowej. Ponadto uczniowie profilu humanistycznego rozwijali się, dyskutując na prowadzonych przez Teresę Smoter lekcjach WOS-u. Pani Smoter poprowadziła również lekcje języka angielskiego dla obu klas. Tematem dyskusji był sen – czyli czynność ciesząca się podczas wycieczek najmniejszą popularnością.

Oczywiście wyjazd tego typu to nie tylko nauka. W czwartek obie klasy wyruszyły w góry, podziwiając piękne widoki na Kalatówkach i Hali Kondratowej. Był to idealny moment na wycieczkę, gdyż wieczorem nastąpiło załamanie pogody. Wyjście w góry to świetny sposób, by pożegnać lato. Po ciężkich dniach pełnych nauki i wysiłku fizycznego obie klasy integrowały się podczas wspólnego grilla, seansu filmowego, dyskoteki i grania w różne gry planszowe.

Obóz naukowy udał się w pełni. Teraz trzeba się pogodzić z powrotem do szkolnej rutyny.