Harmonogram pracy Szkolnej Komisji Rekrutacyjnej w XLIV Liceum Ogólnokształcącym dostępny jest w załączniku.
Harmonogram pracy Szkolnej Komisji Rekrutacyjnej w XLIV Liceum Ogólnokształcącym dostępny jest w załączniku.
Drodzy Maturzyści,
Odbiór świadectw dojrzałości odbędzie się 8 lipca 2025 r. (wtorek) w sekretariacie szkoły zgodnie z poniższym harmonogramem:
Jednocześnie przypominamy, że świadectwo należy odebrać osobiście. Jeżeli jest to niemożliwe należy upoważnić inną osobę wypełniając stosowny formularz, który jest dostępny w załączniku. W innym przypadku dokument nie zostanie wydany.
Świadectwa maturalne będzie też można odebrać w terminie późniejszym w godzinach pracy sekretariatu szkoły (w godz. 09:00 – 12:00).
Dziś w naszej szkole odbył się Dzień Międzynarodowy – wydarzenie, które miało na celu przybliżenie uczniom kultur, tradycji i zwyczajów różnych krajów z całego świata. Była to doskonała okazja do poznania odległych zakątków świata poprzez historię, kulturę czy kuchnię. Mogliśmy się przenieść do Włoch, Szwecji, Turcji, Grecji, Meksyku, Kanady czy Egiptu.
W przygotowania zaangażowani byli uczniowie wszystkich klas, a każda z nich reprezentowała inne państwo. Na sali gimnastycznej mogliśmy posłuchać ciekawych prezentacji, a także posmakować wielu smaków – z krajów europejskich oraz azjatyckich.
Dzień Międzynarodowy okazał się wielkim sukcesem. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, a atmosfera w szkole była niezwykle radosna i inspirująca. Wydarzenie nie tylko wzbogaciło wiedzę uczestników, ale również zintegrowało całą społeczność szkolną. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!
W środę 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akademia poetycko-muzyczna z okazji Święta Konstytucji 3 Maja pod hasłem „Ojczyzna Matką Twą”. Uczniowie przenieśli nas w czasie do 1791 roku, przypominając historyczne okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej.
Ucz się z wczoraj, żyj dla dziś, miej wiarę w jutro
A. Einstein
25 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Uczniowie z rąk Pana Dyrektora, Pani Dyrektor oraz wychowawców odebrali świadectwa ukończenia szkoły, wyróżnienia oraz nagrody za reprezentowanie naszej szkoły w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych. Przedstawiciele klas trzecich pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki, życząc im powodzenia na egzaminie maturalnym. Gratulacje oraz życzenia samych sukcesów na dalszej drodze przekazali również zaproszeni goście. Na zakończenie uroczystości przyszedł czas wspomnień, refleksji i podziękowań. Dzień ten był pełen radości i wzruszeń.
Laureaci konkursu „O złoty indeks Politechniki Krakowskiej” Kacper Sobczyk i Wojtek Uzar z klasy IV A w obecności koleżanek i kolegów z klasy odebrali dyplomy.
Gratulujemy!!!
Uczniowie i nauczyciele naszego liceum uczcili 15. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Zapaliliśmy znicze pod Krzyżem Pamięci na Placu Ojca Adama Studzińskiego. Następnie wysłuchaliśmy uroczystej przemowy dyrektora szkoły Mariusza Graniczki i pomodliliśmy się za dusze tragicznie zmarłych naszego państwa.