• 24/01/2020

18 edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej

Kolejny już rok, w ramach nauki o przedsiębiorczości, zespoły utworzone przez uczniów XLIV LO uczestniczą w ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej – w skrócie SIGG. Ta forma edukacji objęta jest patronatem honorowym aż trzech Ministerstw: Edukacji Narodowej, Finansów oraz Przedsiębiorczości i Technologii. Celem projektu SIGG jest edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy.

W tym roku ustanowiony został nowy rekord uczestnictwa – do gry zgłosiło się 91 uczniów, którzy utworzyli 27 zespołów. Zysk wypracowało 13 zespołów reprezentujących różne klasy naszej szkoły (I A, I B, I C, I D i I DD).  Najlepszy okazał się zespół z klasy I C w składzie: Anna Sobala, Alicja Orłowska, Agnieszka Cencek i Julia Galus (I D).

Gratulacje!