• 04/02/2019

SIGG – SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA

W ramach przedmiotu Podstawy Przedsiębiorczości nasi uczniowie uczestniczą jak co roku, w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej – SIGG. Ta forma edukacji objęta została patronatem honorowym Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

SIGG jest grą edukacyjną dedykowaną uczniom szkół ponadpodstawowych, a prowadzoną przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. SIGG wykorzystuje platformę demo służąca do nauki inwestowania w akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe notowane na GPW. Cały proces edukacji odbywa się w oparciu o wirtualne środki i notowania w czasie rzeczywistym. Celem projektu SIGG jest edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy.

Do gry zgłosiło się 20 dwu- lub trzyosobowych zespołów, a do kolejnego etapu zakwalifikowało się 10 zespołów reprezentujących różne klasy naszej szkoły.

Powodzenia!