• 25/10/2021

Szkolne konkursy wiedzy o Janie Pawle II i Stefanie Wyszyńskim

W dniu 19. października 2021 r. odbyły się dwa konkursy multimedialne: Szkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II i Szkolny konkurs wiedzy o Stefanie Wyszyńskim.

Celem konkursów było pogłębianie i utrwalanie wiedzy o życiu, nauczaniu i dziele tych wielkich Polaków oraz budzenie postawy szacunku wobec drugiego człowieka. Nie był skupiony na rywalizacji między  zespołami klasowymi,  ale na integracji i wspólnym zaangażowaniu w próbę refleksji  ponadczasowością myśli i nauki słynnych Polaków.

Konkursy rozegrane zostały  w trzech etapach, na zasadzie turnieju. Prowadzone były w formie słownej i multimedialnej. Komisji konkursowej przewodniczył Pan dyrektor mgr Mariusz Graniczka, a gościem honorowym był ksiądz Piotr. W roli prezenterów debiutowali uczniowie klasy I A, którzy spisali się wspaniale! Uczestniczyło w nim 8 zespołów trzyosobowych reprezentujących klasy drugie i trzecie naszego liceum. Zawodnicy, dopingowani przez kolegów i koleżanki z klasy, wykazali się szeroką wiedzą i prawidłowo odpowiadali na co raz trudniejsze pytania.

Laureaci, uczniowie klas: III B i III C, zostali uhonorowani nagrodami książkowymi, a wszystkie zespoły otrzymały talony na zakupy w szkolnej kawiarence 🙂

Konkurs przebiegał w przyjaznej, ciepłej i życzliwej atmosferze. Zakończył się pamiątkowymi zdjęciami.