• 05/10/2021

Uroczystość ślubowania klas I-szych XLIV LO

W dniu święta patrona naszej szkoły, ks. Stanisława Konarskiego, w sobotę 2 października 2021 odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych.

Ta ważna uroczystość, rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele OO. Bernardynów, po której dalsze uroczystości przeniosły się do budynku XLIV LO w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 7. Tam, w specjalnie na tę okazję udekorowanej sali gimnastycznej, miał miejsce akt ślubowania uczniów wszystkich klas I-szych.

Pod portretem ks. Stanisława Konarskiego złożono wiązankę z biało-czerwonych róż, aby oddać hołd ks. Stanisławowi Konarskiemu za jego wybitne zasługi dla Ojczyzny oraz edukacji wielu pokoleń Polaków. W czasie uroczystości prof. Marek Choiński, wraz dyrektorem naszego liceum Panem Mariuszem Graniczką, wręczył nagrody laureatom konkursu wiedzy o naszym patronie i jego czasach.

Po zakończeniu ceremonii ślubowania, uczniowie zaprezentowali krótki program muzyczno-artystyczny, który wprawił uczestników uroczystości w wyśmienity nastrój i przypieczętował przyjęcie „pierwszaków” do grona uczniów XLIV LO.

Na zakończenie uroczystości, młodzież złożyła wiązankę kwiatów pod Krzyżem Pamięci Narodowej.

W przededniu ślubowania dla wszystkich uczniów pierwszych klas, w Kościele Przemienienia Pańskiego oo. Pijarów, gdzie złożone jest serce ks. Konarskiego, o. Witalij wygłosił okolicznościowy wykład poświęcony naszemu patronowi.