• 19/11/2019

Wolontariat podczas III Światowych Dni Ubogiego 2019

W dniach 14 – 17 listopada br. uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcącego posługiwali jako wolontariusze podczas III Światowych Dni Ubogiego. Pełnili różnego rodzaju funkcje obsługując stoły. Opiekunem wolontariuszy z ramienia naszej szkoły był katecheta Sławomir Woda. Jedna z naszych wolontariuszek takie świadectwo napisała na zakończenie posługi : ,,Przez cały czas towarzyszyło mi dziwne uczucie, bo ci wszyscy ludzie nie mieli w życiu tak łatwo jak ja i nie wstydzili się prosić o pomoc. Większość była w złym stanie, co łapało za serce, gdyż musieli sobie często sami radzić ze swoimi problemami. Był jeden człowiek, który miał za duże spodnie i zamiast paska korzystał ze starej, pewnie znalezionej na ulicy, już trochę rozprutej wstążki. Dużo osób jednak zaskoczyło mnie w pozytywny sposób: pojawiali się ludzie uśmiechnięci, chętni do tańczenia i w ogóle sympatyczni. Mają też duży szacunek do jedzenia, jeden Pan zobaczył, że idę z niedopitą herbatą i zaproponował, że ją dopije za kogoś, bo przecież nie może się marnować. To naprawdę straszne, jak niektórym ludziom życie dało w kość.”