• 16/06/2022

Wycieczka klasowa w Beskidy

13 czerwca br. uczniowie klas I B i I D pod opieką  wychowawców: Małgorzaty Ratajczak-Kostuch, Moniki Smeli oraz katechety Sławomira Wody wyjechali na wycieczkę po górskich szlakach Beskidu Małego. Uczniowie wspięli się na dwa szczyty: górę Żar, a następnie Kiczerę. Po wymagającej wędrówce, w cudownych okolicznościach przyrody, można było delektować się pysznymi kiełbaskami i nieco odpocząć przy rozpalonym ognisku (z zebranego wcześniej chrustu). Podczas lekkiego deszczyku młodzież schodziła z góry, po czym udała się na niezapomniany rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim. Na sam koniec uczestnicy wyprawy odwiedzili Wadowice, gdzie po zwiedzeniu Bazyliki papieskiej, zajadali się słynnymi kremówkami.