:::: MENU ::::

Liceum Ogólnokształcące nr XLIV im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie

XLIV Liceum Ogólnokształcące
im. ks. Stanisława Konarskiego
w Krakowie

  • 18/11/2020
Informacja

WYGRALIŚMY Z PRZYTUPEM KONKURS „MÓJ PIERWSZY BIZNES”!

W dniu 17 listopada 2020, w siedzibie Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie wręczono wartościowe nagrody pieniężne dla laureatów konkursu „Mój pierwszy biznes”.

Dwa projekty opracowane przez naszych uczniów znalazły największe uznanie w oczach jury konkursu i zajęły dwa pierwsze miejsca:

  • I miejsce zajęła Anna Sobala (II C), autorka projektu biznesowego „WIRIDIPA”, który dodatkowo wyróżniono za innowacyjność;
  • II miejsce zajął zespół w składzie Julia Łuczak (III B) i Tomasz Gierlak (III D) za biznes plan „ARCADE HEAVEN”, wyróżniony dyplomem „Młody Przedsiębiorca Odpowiedzialny Społecznie”.

W trakcie uroczystości Pan Dyrektor Mariusz Graniczka pogratulował młodzieży tak wspaniałych osiągnięć oraz innowacyjnych pomysłów biznesowych, życząc ich realizacji.

Konkurs „Mój pierwszy biznes” organizowany jest przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie we współpracy z Gminą Miejską Kraków i ABSL (Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych). Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości oraz kształtowanie postaw biznesowych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!