• 01/10/2020

KREDKOBRANIE

W ostatnich dniach września odbyła się w naszej szkole III edycja KREDKOBRANIA – ogólnopolskiej akcji charytatywnej, prowadzonej przez krakowską Fundację Ignatianum wraz ze Stowarzyszeniem Korzenie. Akcja ta miała na celu zgromadzenie przyborów szkolnych dla uczniów szkół polskich oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Koordynatorkami akcji w naszym liceum były panie Małgorzata Grzegorzewska-Hiczwa oraz Magdalena Wulczyńska, które przy wsparciu wolontariuszek Michaliny Busz i Oliwii Makówki z klasy II B zorganizowały zbiórkę kredek, farb, zeszytów, długopisów i innych materiałów plastycznych. Zebrane dary przekazane zostały Fundacji Ignatianum, skąd wkrótce trafią do potrzebujących uczniów na terenach Kresów dawnej Rzeczypospolitej.

Darczyńcom dziękujemy!