:::: MENU ::::

XLIV Liceum Ogólnokształcące
im. ks. Stanisława Konarskiego
w Krakowie

Nowe Liceum – Szkoła z bardzo długą tradycją nauczania – Ciągłość tradycji szkolnej na ul. Bernardyńskiej

Z związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną na terenie kraju oraz czasowym zamknięciem szkół Dni Otwarte w XLIV LO im. Stanisława Konarskiego w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 7 zostały odwołane.

Wszelkie pytania i dokumenty proszę kierować na adres: rekrutacja@lo44.krakow.pl

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz ich Rodziców na wirtualny spacer po szkole!

Tradycje szkolne budynku przy ul. Bernardyńskiej 7 mają już 142 lata!

Naszą wyjątkowość określają:

• Nauka na jedną zmianę
  • Życzliwa i przyjazna atmosfera oraz wysoki poziom nauczania dzięki bardzo dobrze wykształconej i doświadczonej kadrze nauczycielskiej
  • Niepowtarzalny widok na Wawel z okien sal lekcyjnych
  • Doskonałe położenie w centrum Krakowa
  • Ciągłość 142-letniej tradycji szkolnej
  • Bogata oferta edukacyjna
* Profile klas: matematyczno-fizyczno-informatyczny, biologiczno-chemiczny, prawniczo-dziennikarsko-lingwistyczny i matematyczno-informatyczno-ekonomiczny
* Języki obce /nauczane międzyoddziałowo/: j. angielski, j. niemiecki, grupa z programem DSD II, j. francuski i j. hiszpański
  • Pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu pasji
  • Dynamiczność i otwartość
* realizacja ciekawych projektów m.in.: Sztafeta Pamięci Relais de la Mémoire, Kresy Wschodnie Dawnej Rzeczypospolitej
* organizacja wymian międzynarodowych z Niemcami i Francją oraz Szwecją.
* współpraca z wieloma instytucjami kultury i wyższymi uczelniami: Wydział Chemii UJ; Instytut Matematyki UJ; Ogród Botaniczny UJ; Filologia Germańska UJ; Uniwersytet Rolniczy, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa; Instytut Pamięci Narodowej; Wydział Mechaniczny PK; Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH; Collegium Medicum UJ; Zakład Ubezpieczeń Społecznych; Państwowa Inspekcja Pracy; Wydział Energii i Paliw AGH; Bank PKO SA, Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH, Państwowa Akademia Umiejętności, Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii UP, Zamek Królewski na Wawelu.

Przyjdź i przekonaj się sam!

ZAPRASZAMY!

Szczegóły znajdziesz w zakładce Rekrutacja.