:::: MENU ::::

XLIV Liceum Ogólnokształcące
im. ks. Stanisława Konarskiego
w Krakowie

Nowe Liceum – Szkoła z bardzo długą tradycją nauczania – Ciągłość tradycji szkolnej na ul. Bernardyńskiej

Dzień Otwarty dla uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej

w XLIV LO im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie

ul. Bernardyńska 7

6 kwietnia 2019 r. (sobota), w godz. 11:00 – 13:00
16 maja 2019 r.  (czwartek), w godz. 15:00 – 17:00

Serdecznie zapraszamy uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej oraz ich Rodziców na Dzień Otwarty do naszego Liceum! Tradycje szkolne budynku przy ul. Bernardyńskiej 7 mają już 141 lat!

Naszą wyjątkowość określają:

• Nauka na jedną zmianę
  • Życzliwa i przyjazna atmosfera oraz wysoki poziom nauczania dzięki bardzo dobrze wykształconej i doświadczonej kadrze nauczycielskiej
  • Niepowtarzalny widok na Wawel z okien sal lekcyjnych
  • Doskonałe położenie w centrum Krakowa
  • Ciągłość 141-letniej tradycji szkolnej
  • Bogata oferta edukacyjna
* Profile klas: matematyczno-fizyczno-informatyczny, biologiczno-chemiczny, prawniczo-lingwistyczny, dziennikarsko-wydawniczo-lingwistyczny i matematyczno-informatyczno-ekonomiczny
* Języki obce /nauczane międzyoddziałowo/: j. angielski, j. niemiecki, grupa z programem DSD II, j. francuski i j. hiszpański
  • Pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu pasji
  • Dynamiczność i otwartość
* realizacja ciekawych projektów m.in.: Sztafeta Pamięci Relais de la Mémoire, Kresy Wschodnie Dawnej Rzeczypospolitej
* organizacja wymian międzynarodowych z Niemcami i Francją oraz Szwecją.
* współpraca z wieloma instytucjami kultury i wyższymi uczelniami: Wydział Chemii UJ; Instytut Matematyki UJ; Ogród Botaniczny UJ; Filologia Germańska UJ; Muzeum Historyczne Miasta Krakowa; Instytut Pamięci Narodowej; Wydział Mechaniczny PK; Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH; Collegium Medicum UJ; Zakład Ubezpieczeń Społecznych; Państwowa Inspekcja Pracy; Wydział Energii i Paliw AGH; Bank PKO SA.

W programie Dnia Otwartego spotkanie z dyrektorem szkoły mgr Mariuszem Graniczką o godz. 12:30 – sala gimnastyczna. Ponadto spotkania z nauczycielami, zwiedzanie szkoły oraz przedstawienie oferty klas.

Przyjdź i przekonaj się sam!

ZAPRASZAMY!

Szczegóły znajdziesz w zakładce Rekrutacja.