:::: MENU ::::

XLIV Liceum Ogólnokształcące
im. ks. Stanisława Konarskiego

Wycieczka  klasowa w Beskidy

13 czerwca 2022 r. uczniowie klas I B i I D pod opieką  wychowawców: Małgorzaty Ratajczak-Kostuch, Moniki Smeli oraz katechety Sławomira Wody wyjechali na wycieczkę po górskich szlakach Beskidu Małego. Uczniowie wspięli się na dwa szczyty: górę Żar, a następnie Kiczerę. Po wymagającej wędrówce, w cudownych okolicznościach przyrody, można było delektować się pysznymi kiełbaskami i nieco odpocząć przy rozpalonym ognisku (z zebranego wcześniej chrustu). Podczas lekkiego deszczyku młodzież schodziła z góry, po czym udała się na niezapomniany rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim. Na sam koniec uczestnicy wyprawy odwiedzili Wadowice, gdzie po zwiedzeniu Bazyliki papieskiej, zajadali się słynnymi kremówkami.

t.: O. Łukasik, kl. I D

Wycieczka górska

30 maja 2022 r. klasa I A udała się pod opieką Pani Profesor Anety Grądziel i Pana Katechety Sławomira Wody na wycieczkę w górskie szlaki  Beskidu Małego. Zdobyte szczyty: góra Żar i Kiczera były dosyć wymagające. Podczas odpoczynku rozpalono ognisko i rozpoczęto degustację przyniesionych i upieczonych na ogniu kiełbasek. Po zejściu z góry odbył rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim, po czym grupa smakowała kremówki papieskie w Wadowicach.

t.: H. Szpinda

Szlakiem piastowskim

W dniu 23.05.2022 odbyła się wycieczka szlakiem piastowskim. Wzięli w niej udział uczniowie klasy II A, II D oraz III DD.

W pierwszym dniu zwiedziliśmy Zamek oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji, osadę w Biskupinie. Następnego dnia zwiedziliśmy Gniezno, głównie Katedrę Gnieźnieńską wraz z Drzwiami Gnieźnieńskimi, Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz prawdopodobne miejsce Chrztu Polski – Ostrów Lednicki. W trzecim, ostatnim dniu, odwiedziliśmy Kruszwicę (Mysią Wieżę, ruiny zamku, kolegiatę św. Piotra i Pawła).

W drodze powrotnej do Krakowa odwiedziliśmy Konin, w którym znajduje się kamienny słup milowy, ustawiony w 1151 w połowie drogi z Kruszwicy do Kalisza, uznawany za najstarszy znak drogowy w Polsce.