• 05/03/2018

Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

28 lutego w Spytkowicach przeprowadzone zostały Mistrzostwa Szkoły w Snowboardzie i Narciarstwie Alpejskim.

Mimo wielkiego mrozu na starcie stanęło 46 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali o tytuł Mistrza Szkoły w poszczególnych kategoriach: snowboard dziewczęta, snowboard chłopcy, narciarstwo dziewczęta, narciarstwo chłopcy. W zawodach brali udział zarówno uczniowie z Gimnazjum nr 1, jak i z XLIV Liceum Ogólnokształcącego bez podziału na kategorie wiekowe. Do końcowej klasyfikacji liczył się łączny czas dwóch przejazdów na tej samej trasie slalomu.

Bezkonkurencyjni okazali się zdobywcy pierwszego miejsca i tytułu Mistrza Szkoły w swoich kategoriach czyli:

• snowboard – Emilia Żabicka z klasy 1B LO oraz Kacper Tyka z 2F GIM
  • narty – Monika Kacza z 3C GIM i Kacper Feliks z 2C GIM

Drugie miejsce zajęli i srebrne medale odebrali:

• snowboard – Barbara Wójcik 1B LO i Maksymilian Docew 3E GIM
  • narty – Natalia Baryluk 2F GIM i Aleksander Ferster 1C LO

Medale brązowe przypadły następującym osobom:

• snowboard – Wiktoria Koprowska 1B LO oraz Łukasz Dulęba 3A GIM
  • narty – Marta Fitner 2F GIM i Rafał Dulęba 3E GIM

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Nauczyciele WF