• 25/10/2019

Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II „WSTAŃCIE, CHODŹMY!”

W dniu 22. października 2019 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II.

Celem konkursu było pogłębianie i utrwalanie wiedzy o życiu Jana Pawła II i jego nauczaniu, budzenie postawy szacunku wobec postaci papieża i drugiego człowieka. Nie był skupiony na rywalizacji między zespołami klasowymi, ale na integracji i wspólnym zaangażowaniu w próbę refleksji ponadczasowością myśli i nauki Wielkiego Polaka – świętego Jana Pawła II.

Konkurs rozegrany został w trzech etapach, na zasadzie turnieju. Prowadzony był w formie słownej i multimedialnej. Komisji konkursowej przewodniczył Pan dyrektor mgr Mariusz Graniczka, a gościem honorowym była Pani wizytator Bożena Walczak. W roli prezenterów debiutowali uczniowie klasy II A. Uczestniczyło w nim 9 zespołów trzyosobowych reprezentujących wszystkie klasy drugie i trzecie naszego liceum. Zawodnicy, dopingowani przez kolegów i koleżanki z klasy, wykazali się szeroką wiedzą i prawidłowo odpowiadali na co raz trudniejsze pytania.

Laureatami zostali uczniowie klasy II D, a miejsce drugie ex aequo wywalczyły klasa II A i III B. Laureaci zostali uhonorowani nagrodami książkowymi, na pierwsze trzy zespoły czekały pyszne kremówki w szkolnej kawiarence Konkurs przebiegał w przyjaznej, ciepłej i życzliwej atmosferze. Zakończył się pamiątkowymi zdjęciami.