• 27/09/2021

Wyjazd integracyjny klas I – wrzesień 2021

W dniu 24.09.2021 r. uczniowie klas pierwszych naszego liceum powrócili z tygodniowego pobytu nad morzem w miejscowości Sianożęty.

W ramach integracji uczniów nie zabrakło wycieczek do Kołobrzegu, Świnoujścia, Międzyzdrojów a także Kamienia Pomorskiego. Atrakcją było dotarcie do wstecznej delty Świny na Zalewie Szczecińskim włączonym do Wolińskiego Parku Narodowego. W niedzielę 19.IX wszyscy chętni  uczestniczyli w uroczystej Mszy św. dożynkowej. Wspólne spacery, zabawy na świeżym powietrzu, taniec belgijka na plaży przy szumie fal to niektóre zajęcia z naszego pobytu. Wieczorem nie zabrakło atrakcji takich jak pieczenie kiełbasek, wspólna biesiada a także organizacja dyskoteki dla wszystkich uczniów.

Pobyt upływał w radosnej atmosferze, śmiechu a wszystkie te chwile upamiętniane były na zdjęciach wykonanych przez uczniów i nauczycieli.

Oprócz zabawy nie zapomnieliśmy również o tym, że jest rok szkolny. Na terenie Ośrodka Wczasowego „NEPTUN” nauczyciele prowadzili lekcje.

Wspólny wyjazd zapewnił możliwość poznania się, poszerzenia znajomości w zespołach klasowych, międzyklasowych a także dużą dawkę wspomnień.

Tekst: M. Gawin-Łukasik
Zdjęcia: S. Woda, M. Gawin-Łukasik, M. Ratajczak-Kostuch