• 08/11/2022

Wykład „Nanotechnologia w medycynie”

Dnia 07.11.2022, dla uczniów klas biologiczno-chemicznych, został zorganizowany niezwykle ciekawy wykład profesora Politechniki Andrzeja Danela.
Tematem przewodnim spotkania była Nanotechnologia w medycynie. Poza tematami ściśle związanymi z nauką o zdrowiu, takimi jak: zastosowanie narzędzi obsydianowych przy operacjach, czy produkcja i użytkowanie nanorobotów w dzisiejszej medycynie, Pan Profesor poruszył wiele innych ciekawych i aktualnych tematów. Z wielu omówionych zagadnień można wyróżnić na przykład: metale i minerały w wojsku, winda kosmiczna, nanorurki fulereny, materiały funkcjonalne.
Całemu wykładowi towarzyszyła przyjemna atmosfera oraz miła dla oka prezentacja.

Uczniowie przygotowali postery o nanotechnologii. Najciekawsze zostały zaprezentowane  podczas spotkania.